ZOBACZ TO, CZEGO INNI NIE WIDZĄ...
wystawa interaktywna

UWAGA !!!! w tym tygodniu  lluzeum  czynne tylko 3 dni: wtorek, czwartek i sobota

Godziny otwarcia

aktualizacja danych na dzień: 19 maja 2020

W TYM TYGODNIU illuzeum czynne tylko 3 dni: wtorek, czwartek i sobota

poniedziałek NIECZYNNE
wtorek 10.00 - 17.00
środa NIECZYNNE
czwartek 10.00 - 17.00
piątek NIECZYNNE
sobota  10.00 - 17.00
niedziela NIECZYNNE
------------------------------ ------------------------------
CZERWIEC 2020 czynne codziennie 
10.00 -18.00
------------------------------ ------------------------------
LIPIEC 2020 czynne codziennie 
09.00 -21.00
------------------------------ ------------------------------
SIERPIEŃ 2020 czynne codziennie 
09.00 -21.00
------------------------------ ------------------------------
WRZESIEŃ 2020 czynne codziennie 
10.00 -18.00
------------------------------ ------------------------------

MAMY TO... NAJNOWSZY EKSPONAT NA SEZON 2020

Jesteśmy drugim muzeum w Polsce (po Centrum Nauki Kopernik z Warszawy), który udostępnia zwiedzającym taką niespotykaną atrakcję.

 

TO WYDARZYŁO SIĘ NAPRAWDĘ !!!

ZABAWA W MUZEUM URATOWAŁA ŻYCIE 41 LETNIEJ BRYTYJCE

Turystka z Anglii może mówić o wielkim szczęściu. Podczas wizyty w centrum rozrywki "Camera Obscura and World of Illusions" w Edynburgu kobieta wraz z przyjaciółmi „wygłupiała się” na stanowisku kamera termowizyjna. Oglądając swój obraz w kamerze Bal Gill zauważyła wyróżniającą  się plamkę na jej piersi. Konfrontując ten fakt z innymi uczestnikami zabawy (nikt inny, z robiących sobie zdjęcia, nie miał takiego obrazu jak ona) lekko się zaniepokoiła. Zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie i kontynuowali zwiedzanie.

Nie dawało jej to jednak spokoju. W internecie znalazła informację, że kamery termowizyjne stosują onkolodzy w diagnostyce. Zaniepokojona tą informacją udała się do lekarza, który po szczegółowych zleconych badaniach rozpoznał raka lewej piersi we wczesnym stadium. Dzięki szybko przeprowadzonym zabiegom chirurgicznym nie trzeba było wykonywać radioterapii ani chemioterapii. Bal Gill tym samym przeszła do historii, jako pierwsza osoba przypadkowo zdiagnozowana eksponatem w muzeum.

https://www.national-geographic.pl/nauka/turystka-odkryla-raka-piersi-dzieki-atrakcji-w-muzeum

Termografia jest mniej pewna niż mammografia, w niektórych przypadkach może pomóc wykryć raka piersi. Komórki rakowe rosną i namnażają się szybko, co wpływa na zwiększenie przepływu krwi i metabolizmu a jednocześnie wzrost temperatury ciała w tym obszarze. Termografia to nieinwazyjna metoda, która nie wiąże się ze żadnym szkodliwym promieniowaniem.

W przeszłości kamery termowizyjne były stosowane eksperymentalnie do wykrywania raka, ale nigdy nie trafiły do powszechnego użycia w testach przesiewowych. Wczesna diagnoza raka piersi zwiększa szanse wygrania z chorobą oraz zachowania zdrowia i życia – powiedziała BBC dr Tracy Gilles, zarządzająca szkockim oddziałem brytyjskiej służby zdrowia.

I właśnie taką kamerę zainstalowaliśmy w illuzeum w Łebie  W czasie zwiedzania możesz sprawdzić rozkład temperatury na swoim ciele i wykonać wiele zabawnych doświadczeń. Możesz też sprawdzić, czy nie masz podwyższonej temperatury co jest dziś pierwszym objawem COVID-19. Zapraszamy do illuzeum na spotkanie z niesamowitym światem złudzeń, ciekawostek i trików optycznych...